• 46°

C.C.R.D. Dominates at State

GRPA Class B/C State Track & Field Meet Results

Crisp County

Team Finished 5th out of 30 Teams

Medal Count: 80

Individual Results

State Champions

Amarion Bryant,Richard Thomas, Benjamin Dennis, Fabian Coleman  (7-8) Boys 4×100 Relay

Reagan Bozeman  (9-10) Girls Softball Throw

Peyton Bozeman  (11-12) Girls Softball Throw

Runner-Up

Marino Blanton, Ricky Johnson, Zacarius Jones, Jayden Gaskin (9-10) Boys 4×100 Relay

Ahmad Brown, Mariek Thomas, Jalen Ruffin, Rontae Lester (11-12) Boys 4×100 Relay

Marino Blanton, Ricky Johnson, Jayden Gaskin, Zacarius Jones (9-10) Boys 4×400 Relay

Ricky Johnson (9-10) Boys 100 Meters

Jekyrhi Lewis (13-14) Boys 400 Meters

Jekyrhi Lewis (13-14) Boys 800 Meters

Fabian Coleman (7-8) Boys Running Long Jump

3rd

Jayla Rahman, Ivy Ferguson, Aniyah Smith, Jamia High (11-12) Girls 4×400 Relay

Jekyrhi Lewis, Rodreon Mason, Zyterrious Hudson, Joshua Holly (13-14) Boys 4×100 Relay

Jekyrhi Lewis, Rodreon Mason, Zyterrious Hudson, Joshua Holly (13-14) Boys 4×400 Relay

Ricky Johnson (9-10) Boys 200 Meters

Zyterrious Hudon (13-14) Boys Standing Long Jump

th

Paris Daniel, Mariyah Chambers, Miranda Moore, Zahria Porter (11-12) Girls 4×100 Relay

Paris Daniel, Miranda Moore, Mikiyriah Johnson, Zahria Porter (9-10) Girls 4×400 Relay

Miranda Moore (9-10) Girls 400 Meters

Kamyl Johnson (11-12)  Girls Standing Long Jump

Ricky Johnson (9-10) Boys Running Long Jump

Alex Hollingsworth (13-14) Boys Standing Long Jump

5th

Ivy Ferguson, Aniyah Smith, Kamyl Johnson, Marlasia Wilson (11-12) Girls 4×100 Relay

Amarion Bryant, Zion King, Fabian Coleman, Benjamin Dennis (7-8) Boys 4×400 Relay

Mariek Thomas, Omarion Young, Jalen Ruffin, Rontae Lester (11-12)Boys 4×400 Relay

Fabian Coleman (7-8) Boys 200 Meters

Rodreon Mason (13-14) Boys Running Long Jump

Jermaine Harvey (13-14) Boys Standing Long Jump

6th

Paris Daniel (9-10) Girls 100 Meters

Zacarius Jones (9-10) Boys 200 Meters

Jalen Ruffin (11-12) Boys 400 Meters

Jordan Johnson (7-8) Boys 800 Meters

Mario Blanton (9-10) Boys Standing Long Jump

Ahmad Brown (11-12) Boys Softball Throw

7th

Fabian Coleman (7-8) Boys 100 Meters

Mariek Thomas (11-12) Boys 100 Meters

Rodreon Mason (13-14) Boys 200 Meters

Zacarius Jones (9-10) Boys Standing Long Jump

8th

Krista Tukes  (7-8) Girls 50 Meters

Paris Daniels (9-10) Girls 200 Meters

Ahmad Brown (11-12) Boys 100 Meters

Amarion Bryant (7-8) Boys 200 Meters

Jayden Gaskin (9-10) 200 Meters

Jayden Gaskin (9-10) 400 Meters

Jalen Ruffin (11-12) Boys Standing Long Jumpunspecified-810unspecified-7 11unspecified-61unspecified-3unspecified-9unspecified-1a283a0dd-0aa4-4c88-a316-9eaf2d7811efunspecified-7